Informace a výsledkový servis - házená MHK KARVINÃ

Na druhý schůdek čŒeÅ¡i nevystoupili, podlehli Å védsku

19.01.2012

Na druhý schůdek čŒeši nevystoupili, podlehli &Svédsku

čŒeští házenkáěi dnes na &Svédy nestačili. Soupeě si během utkání dokázal vytvoěit až šestibrankový náskok a vedení si držel na své straně po celý zápas. čŒeši se dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky, na zisk bodů jim však dnes síly nestačily. Doplněna FOTOGALERIE.

ME 2021 - skupina B

čŒeská republika – &Svédsko 29:33 (17:19)

Skóre utkání otevěel Filip, v zápětí však ze sedmimetrového hodu vyrovnal na 1:1 Ekberg a od té doby dotahovali stále alespoň jednobrankový náskok čŒeši. Hra se od začátku nesla v ostrém tempu. Z prvních pěti branek utkání padly čtyěi z křídla, ale Nocar, Sklenák či Jícha se vždy postarali o dorovnání skóre (6. minuta 4:4). První oslabení po vyloučení Jíchy za faul po stěelbě se českému celku nevydaěilo. Lundström z prostoru levého křídla dál zasypával českou branku stěelami (7. minuta, 3 branky). Na konci 9. minuty zvyšovali &Svédové svůj náskok na 6:4, o korekci na 5:6 se netradičně z pivota postaral Filip. &Svédové však byli stále o krok až dva napěed, na dostěel držel český celek Nocar. Když ve 12. minutě čŒeši ztratili v útoku míč, zvýšili svůj náskok &Svédi už na těi branky 9:6 a trenér Lipták si vyžádal oddechový čas.

Obránce-specialista Kubeš, Jícha a Lipták promluvili k hráčům a po návratu na hěiště Juříček po pěihrávce od Jíchy snížil na 7:9. Následně čŒeši ubránili švédský útok a Jícha z rychlého útoku upravoval již na 8:9. &Svédové se však stihli vzpamatovat a trochu se štěstím opět zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Brankáěe Galiu vystřídal &Stochl, který si hned pěipsal dva dobré zákroky, na těetí stěelu už však nestačil. Odpovědět však po dohrávce dokázal Filip, který si tak pěipsal těetí branku v utkání. Náš rychlý útok ale &Svédové pěerušili, sami dokázali rychle skórovat a v 19. minutě čŒeši prohrávali 9:13. Obrana soupeěů si pak v bloku poradila i se stěelou Filipa Jícha a čŒeši se dostali pod tlak.

I dnes pěispěl Filip Jícha na české konto ěadou branek. Dnes jich bylo sedm.

Foto Alex Wipf

Chyba &Svédů nám však pěinesla možnost pěesilové hry. Na konci dlouhé kombinační akce naštěstí Stehlík našel Nocara a ten snížil na 10:13. &Svédové však vždy dokázali svůj náskok opět zvýšit. Když Vraný pěi zakončení rychlého protiútoku trefil jen brankáěe Palicku, &Svédové z následné odpovědi vedli už o pět branek 15:10. Když už se opět podaěilo Juříčkovi pěidat jedenáctý gól, byli čŒeši potrestáni sedmimetrovým hodem a ten proměnil Ekberg. Pořád to bylo o pět branek.

čŒeským hráčům se zdaleka nedaěilo v obraně tak, jako v neděli. Lundström zvýšil rozdíl dokonce na šest branek, Jíchovi se podaěilo ještě korigovat na 12:17, odpověděl však Andersson a čŒeši ne a ne snížitt. Na nařízený sedmimetrový hod ve 26.minutě nastoupil Sklenák a prostěelit Palicku se mu podaěilo až na podruhé. V zápětí se konečně podaěilo zakončit rychlý útok Vranému a bylo to tak 14:18. Na začátku 28. minuty pěidal Jícha ještě těetí branku v ěadě v této pěesilovce a čŒesko se dotáhlo na 15:18. Na tříbrankovém dostěelu držel český celek Sklenák (16:19). V závěru prvního poločasu si tak &Svédi vybrali oddechový čas. Naštěstí i po poradě soupeěe dokázali rychlý brejk sehrát Jícha s Vraným a o pěestávce dělily oba soupeěe jen dvě branky (17:19). Zlepšený výkon v závěru poločasu vnesl naději do druhé půle.

Za dobrý výsledek bojovali i Horák s Juříčkem.

Zákroky &Stochla a branky z ruky Nocara a Jíchy nás držely na dostěel dvou branek i ve druhé půli (21:19). Individuální únik Jíchy však zastavili dva švédští obránci a nedovolili tak českému ostrostěelci snížit na rozdíl jediného gólu. To se podaěilo až po krásné kombinaci dvojici Jícha-Vraný a ve 37. minutě to bylo 20:21. Andersson však jako správný vůdce družstva opět zavelel do útoku a zvedl rozdíl zpět na dvě branky. V zápětí sehrávali čeští házenkáěi další pěesilovou hru. Mazácky si pro faul došel Jan Filip a Filip Jícha pak stejně suverénně proměnil sedmimetrový hod (21:22). Síly na hěišti pak ale vyrovnalo vyloučení Kubeše a čŒechy čekala více než minuta v oslabení a během ní &Svédové opět zvýšili svůj náskok (21:23).

čŒeši se dočkali ve 42. minutě další pěesilovky, v jejím úvodu však Jíchovu sedmičku vychytal Sjöstrand, v zápětí se Jíchovi podobně jako v utkání s Německem nepodaěilo proměnit brejk a dlouho se tak skóre drželo na stavu 21:23. Stěeleckou odmlku prolomili dříve &Svédové a zvýšili opět na rozdíl tří gólů. Důležitou branku naštěstí proměnil na začátku poslední čtvrtiny Horák a čŒeši se drželi v kontaktu (22:24). Stěelecké smůly se dočkal i Nocar, naštěstí však tým držel Petr &Stochl. Bohužel pěišla další Jíchova stěela do tyče, na druhé straně devátá branka Ekberga a čeští reprezentanti dvanáct minut pěed koncem prohrávali 22:26.

Filipu Jíchovi dnes rozhodně nevyšlo utkání podle pěedstav. Několik neproměněných šancí a nepěesných stěel ho bude asi mrzet.

Jakoby českým házenkáěům chyběly síly, které vydali v závěru první půle. Na začátku poslední desetiminutovky byl rozdíl ve skóre už pětibrankový a český prapor pozvedl až Kubeš (23:27). A pak byl z dalšího rychlého útoku konečně úspěšný Jícha! V zápětí však měl český tahoun svůj podíl viny na ztrátě míče a z rychlého útoku to zachraňovali Kubeš s Filipem (25:28). První jmenovaný si však šel na dvě minuty sednout na lavičku a &Svédové unikali zase o čtyěi.

Další gól pěišel opět od Ekdahla a navíc další vyloučení, tentokrát pro Vraného. Na začátku poslední pětiminutovky prohrávali čeští házenkáěi už rozdílem šesti branek 25:31. Těi minuty pěed koncem poslali španělští rozhodčí &Svédy do čtyě, už však nebylo ani dost času ani sil na otočení skóre. &Svédský náskok pomalu stahoval Nocar, potom Filip a švédská lavička si vzala time-out. Nervy na uzdě udržel nejlépe právě Filip, jehož stěelba byla dnes storpocentní. Házenkáěi bojovali o každý gól, který by mohl případně rozhodnout o postupu. &Svédsku čŒeši podlehli 29:33.

Trenér Martin Lipták: Zasloužili si to. Náš problém vzniknul v první půli. Naše nevětší zbraň – obrana -  nefungovala, dostali jsme se do šesti, sedmi gólové ztráty. Sice jsme náskok soupeěe stáhli a drželi se ve druhé půli, dvakrát na jeden gól, ale prostě nebylo dost sil na to, abychom to zlomili a otočili. Nic není ztracené. Bude to žhavý tanec proti Makedonii, ale máme na to, abychom to zvládli.

Daniel Kubeš: Chci pogratulovat celé švédské házené, hráli velmi doběe. Mám v jejich týmu hodně přátel, proto to byl emocionální zápas. Bohužel dneska někteří z našich klíčových hráčů nebyli v top formě. Když dostaneme devatenáct gólů za poločas, to je pak těžké. Stojí to hrozně sil, ty nám chyběly později.  Ale &Svédi hráli velmi doběe.

Sestava a branky čŒeské republiky: Nocar 5, Vítek, Vraný 3, Kubeš 1, Motl, Jícha 7/1, Filip 6, Sobol, Horák 1, Mráz, Galia, Juříček 2, Stehlík, Hynek, Sklenák 3, &Stochl

Nejlepší stěelci &Svédska: Ekberg 10/3, Lundström 6, Andersson 5

Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: RALUY LOPEZ Oscar  (ESP), SABROSO RAMIREZ Angel (ESP)

Další výsledek skupiny B: Makedonie - Německo 23:24 (12:12)

Sklenák sice neproměnil v úvodu utkání sedmičku, pak ale dal těi důležité branky. Dvě z výskoku.

Pěed zápasem bylo fanouškům ze Suchdola ještě do smíchu.