Aktuality

Aktuality >>

Kvalifikace o ME 2012: Nizozemsko – čŒesko 25:33

čŒeši i po Nizozemsku s plným bodovým ziskem

Ke svému druhému zápasu v rámci kvalifikace na EURO 2012 dnes nastoupili čeští házenkáěi v nizozemském Almeru. Ani ve druhém utkání pak neměli se soupeěem problémy a dovedli jej do vítězného konce.

Kvalifikace o ME 2012

Nizozemsko – čŒesko 25:33 (14:18)

čŒeský tým zvládl i svoje druhé utkání kvalifikace na ME 2012, když v Nizozemsku porazil svého soupeěe rozdílem osmi branek po poločasu 14:18. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří z kraje utkání vedli 2:0. To ale bylo jejich poslední vedení v zápase, v jehož zbytku dominovali čeští házenkáěi. Již ve čtvrtině utkání vedli čŒeši o osm branek 15:7, aby v poločase domácí dokázali snížit na rozdíl čtyě branek 14:18. Ve druhé půli se jednou dostali Nizozemci na rozdíl tří gólů, ale čŒesko na to ihned zareagovalo odskočením na výraznější brankový rozdíl. Náš tým měl celé utkání pod svoji kontrolou a s výjimkou zmiňovaného úseku, kdy se dokázali domácí pěiblížit, nepěipustil žádné drama. Celé utkání odchytal brankáě Petr &Stochl, který operoval za tradiční obranou 0:6. Stínem zápasu je zranění křídelníka Jana Sobola, který byl po úderu do obličeje odvezen na kontrolu do místní nemocnice. Jeho zranění by však nemělo být vážnějšího rázu.

Komentáě trenéra Martina Liptáka: „nevěděli jsme, zda Nizozemci hned od začátku vyrukují s osobní obranou na našeho kanonýra Filipa Jíchu. Ale nestalo se tak a soupeě začal s očekávanou obranou 0:6. V první půli jsme udělali pár chyb v obranné fázi a Nizozemci dokázali odpovídat na naše branky. Ve druhé půli jsme již nepěipustili zdramatizování zápasu, když nám fungovala obrana i útok na postavenou obranu. Hráli jsme šedesát minut v tempu a dávali jednoduché branky. Nizozemci nemají špatný tým, ale dnes proti nám zkrátka neměli šanci.

Celkově jsem rád, že máme po dvou odehraných kolech čtyěi body a můžeme v klidu myslet na běeznové zápasy proti Norsku. Je zpátky ten tým, který odehrál ME, zpět je atmosféra v týmu i sebevědomí, které bylo pošramoceno kvalifikací proti Srbsku.“

Sestava a branky čŒeska: Slabý, &Stochl – Nocar 3, &Sulc, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš, Jícha 9, Filip 5, Sobol, Horák, Mráz 1, Juříček, Stehlík 5, Motl 1, Sklenák 6

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 7 – 4, rozhodčí: Schaller, Wutzler (GER), diváků: 1000

Fotogalerii z utkání CZE - GRE ve Zlíně najdete zde.

Poslední změna: 02.11.2010 Zpět