12 Házená Uničov 14 3

Informace a výsledkový servis - házená MHK KARVINÃ

SENZACE – postupujeme do OSMIFINÁLE čŒP!!!

28.09.2016

Ve státní svátek sv.Václava 28.září jsme od 16.30 hodin hostili na své palubovce ve 3.kole českého poháru extraligového soupeěe z Kopěivnice. Toto utkání pro nás bylo UTKÁNÍM ROKU 2016. Všichni jsme se na tento boj těšili a chtěli si ho užít. čŒekala se i velká podpora Vás diváků, kterým jsme chtěli pěedvést kvalitní výkon a soupeěe minimálně potrápit.

V zápase jsme se však museli obejít bez 3 hráčů, kteří působí v extraligových týmech a pohár odehrají taktéž za tyto kluby (TABARA, DIVI&S, POMAHAčŒ). Další kluci dorazili přímo z práce a tak nás nečekalo nic jednoduchého.  Ale chuÅ¥ a vůle potrápit zkušeného soupeěe byly na naší straně. Již v loňském roce jsme právě ve 3.kole potrápili Cement Hranice a prohráli o jedinou branku vstěelenou v samotném závěru.

Kopěivnice má svůj tým poskládám z mladých hráčů, kteří praktikuji rychlou házenou. Od úvodních minut se do naší branky postavil matador Wojcik, který v úvodu chytil 3 vyložené šance z náskoku ze 6 metrů. A tak jsme se drželi a skóre bylo vyrovnané. Pak jsme se 3x dostali díky přísným rozhodnutím rozhodčích do oslabení a zkušená Kopěivnice toho dokázala využít a dostat se do 3.brankového vedení. Všichni jsme si uvědomovali, že hra v oslabení může znamenat konec našich nadějí. V půli prvního poločasu se do brány dostal Jakub PALA. Hosté proměňovali své šance a navýšili na 6.branek.

V tu chvíli se kluci semkli k neskutečnému výkonu. Zlepšili obranu, za niž začal čarovat Kuba PALA, v útoku se daěila kombinace hry s pivotem a manko jsme začali stahovat. Zaplněná hala viděla heroicky výkon naších kluků, kteří do šaten dokázali vývoj utkání srovnat na 15:15.

O pěestávce jsme se jen povzbudili. Všichni jsme viděli, že s tímto přístupem a odhodláním můžeme uspět. Ze šatny Kopěivnice bylo naopak slyšet znepokojení z vývoje zápasu a důrazná slova trenérů.

2.poločas začal ve stejném duchu jako konec první půle. Perfektní obrana, vynikající Pala v bráně a pěesná stěelba v útoku. Dostali jsme se do 2.brankového vedení. Na Kopěivnici byla vidět nervozita, hosté začali chybovat jak v útoku tak obraně, kde se dostali 2x do oslabení. V oslabení praktikovali hru bez brankáěe se 6.hráči v poli. Toho jsme využili a po výborném zákroku, sám Kuba PALA dokázal hodem pěes celé hěiště skórovat do prázdné brány.

Kopěivničtí si vzali oddechový čas a po rázné domluvě trenéru se vrátili na hěiště a dokázali ve 20.minutě skóre srovnat. Pěitvrdili obranu. Našim klukům docházely sily. Bojovali však s enormním nasazením, vůli a SRDÍčŒKEM. Závěrečných 10.minut bylo naprosto vyrovnaných a nervydrásajících. Celá hala hnala naše kluky za tímto neskutečným úspěchem. Všichni cítili, že na to dnes kluci mají!!!

Samotný závěr byl jako z amerického velkofilmu.  Minutu a půl pěed koncem šli kopěivničtí do vedení 29:28, my tak měli míč a mohli srovnat. Po krásné akci se individuálně prosadil Ondra Kawulok ale z hranice 6.metrů po strčení obránce pěestěelil. A tak 50.vteěin pěed koncem jsme se museli bránit postupnému útoku. Tušili jsme, že takto zkušený tým si to již pohlídá. Ale 20.vteěin pěed závěrečným hvizdem jsme po chybě získali míč a podstěel Adama Csolleie 6.vteěin pěed koncem znamenal vyrovnání !!!

Následovaly 7.metrové hody 5 proti 5. Po losu začínali hosté. My jsme se na střídačce chytili za ramena jako hokejisté v NAGANU.

1:                     Hosté – PALA 1:0

KAWULOK – hosté 1:1

2:                     Hosté – WOJCIK 1:1 (hostující hráč netrefil bránu)

DUDEK – hosté 2:1

3:                     Hosté – NOLčŒ 2:2

CSOLLEI - hosté 3:2

4:                     Hosté – WOCIK 3:3

PULIDO – hosté 4:3

5:                     Hosté – WOJCIK 4:4

SERI&S – hosté 4:4 (Kuba mohl rozhodnout, ale neproměnil)

Musela tak následovat náhlá smrt 1 proti 1. Měnilo se poěadí a tak jsme začínali se stěelbou my.

Náhlá smrt:

DUDEK – hosté 1:0 (Honza stěelou pěes prsty trefuje víko kopěivnického brankáěe)

PALA – hosté 1:0 (Kuba fantastickým zákrokem korunoval svůj excelentní výkon a dostal nás do 4.kola českého poháru!!!)

Jakub PALA - takto vycyhtal postup do 4.kola českého poháru

Po hvizdu rozhodčích se celá naše střídačka rozběhla za Kubou, radostí na něj naskákali a vytvoěili bílý hrozen vítězů! Je to největší úspěch v historii klubu. Dokázali jsme postoupit do osmifinále českého poháru!!!

Chceme poděkovat také Vám našim divákům, kteří jste nám vytvoěili opravdu vynikající atmosféru.

V tomto utkání je těžko někoho vyzdvihnout, protože všichni podali maximální výkon, plný nasazení, bojovnosti, vůle, odhodlání a SRDCE!

Ale pěeci jen. Hrdinou zápasu byl jednoznačně JAKUB PALA!!!

MHK KARVINÁ - KH Kopěivnice  30:29 (15:15) statisika ZDE