Aktuality

Aktuality >>

Norsko - čŒESKÁ REPUBLIKA

čŒE&SI I PŘES PROHRU LÍDREM TABULKY !!!

Druhý vzájemný zápas dnes odehráli čeští házenkáěi v kvalifikaci na ME 2012 proti celku Norska. To ve stěedečním duelu porazili o těi branky.

Kvalifikace na EURO 2012 – Stavanger (NOR)

Norsko – čŒesko 24:22 (15:13)

Oproti prvnímu vzájemnému stěetnutí, kdy úvodnímu poločasu dominoval severský celek a vzdorovat mu dokázal jen český ostrostěelec Filip Jícha, se čŒechům první dějství na severu Evropy vydaěilo. Do zápasu v Norsku vstoupili svěěenci trenéra Martina Liptáka lépe a již v úvodu si dvakrát vypracovali dvougólové vedení (3:1 a 4:2). To ale domácí házenkáěi brzo srovnali a po čtvrthodině zápasu byl stav nerozhodný 6:6. Ale i další minuty byly spíše v režii českého celku, který si neustále udržoval 1-2brankový náskok (8:10, 10:12). Závěrečné minuty první půle se naopak vydaěily Norsku, které pěti brankami v ěadě otočilo na 15:12 a do šaten odcházelo za stavu 15:13.

Norové pokračovali v dobrém výkonu z konce prvního poločasu také v úvodu toho druhého, kdy dvěma dalšími brankami zvýšili již na 17:13. čŒeští házenkáěi ale opět dokázali zkorigovat na rozdíl jediné branky 17:18. Od té doby nepovolili soupeěi se výrazněji odpoutat a neustále se drželi o jediný krok zpátky. Až v samém závěru se Norům podaěilo získat dvougólové vedení 24:22, kterým nakonec také zvítězili.

čŒeští házenkáěi ale i nadále zůstávají v čele šesté kvalifikační skupiny a to díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů s Norskem, když doma stejného soupeěe porazili rozdílem tří gólů.

Komentáě trenéra Martina Liptáka: „první poločas z naší strany pěinesl dobrou házenou a dvacet minut jsme byli ve vedení. Velmi doběe jsme hráli v obraně a Norové se na naši postavenou defenzivu nedokázali prosazovat. To se jim daěilo až po našich technických chybách, kdy nás trestali z první a druhé vlny rychlého protiútoku. K naší škodě se hned v desáté minutě zranil Jícha a v dalším průběhu skóroval jen jednou ze sedmimetrového hodu. Více již ale hrát nemohl. K tomu se na konci první půle zranil i Vítek a ten již ve druhém poločase také nenastoupil.

Druhý poločas byl více o bojovnosti než o herní kvalitě. I nadále se nám daěila obrana 0:6, za kterou doběe chytal &Stochl. Ten po první půli vystřídal Galiu. Nedaěilo se nám na postavenou obranu Norů, když jsme v našem postupném útoku ztratili systém a nedokázali se výrazněji prosadit. Navíc pěišly naše jednoduché chyby a zahozené šance.

Od stavu 17:17 jsme soupeěi nepovolili utéci na více jak jednobrankový rozdíl. Bohužel jsme v závěrečné fázi, kdy jsme mohli získat my jednobrankové vedení, neproměnili těi rychlé protiútoky. V 58.minutě, kdy jsme prohrávali o jednu branku, jsme si vyžádali oddechový čas, ale útok se nám nevydaěil a z následného protiútoku Hansen skóroval.

Jsme smutní z konečného výsledku, protože nám k jistotě postupu stačil jediný bod. Ale je doběe, že jsme neprohráli o těi branky, což může být důležité v konečném součtu. Samozěejmě nás mrzí zranění našich hráčů, kdy se k Jíchovi a Vítkovi pěidal také Sklenák.“

Sestava a branky čŒeska: Galia, &Stochl - Nocar 1, Vítek 3, Jícha 3, Filip 2, čŒíp 2, Mráz 4, Juříček 3, Sklenák 4, Zdráhala, Piskač, Hynek, Kubeš, Motl, Stehlík

Nejlepší stěelci Norska: Hansen 8, Myrhol 5, Lund 4

Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2, vyloučení: 2- 2, rozhodčí: , diváků: 5105